Ludzie

Monika Kos-Nowicka (nasz szef)

Jestem absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęłam w wieku 7 lat. Podczas pełnego cyklu kształcenia, czyli aż 17 lat nauczyłam się, jak grać szybko i wolno, cichutko i całkiem głośno a nawet precyzyjnie. Jestem współzałożycielką niezależnych zespołów Nowa Orkiestra Kameralna i Warsaw Camerata, z którymi koncertujemy w wielu prestiżowych salach koncertowych w Warszawie i innych miastach Polski. Jako muzyk orkiestrowy i kameralistka występowałam w  fajnych miejscach: m.in. w  krajach europejskich, na Bliskim Wschodzie oraz w Japonii.
Interesuję się sportem, muzyką, lotnictwem i jako zodiakalny bliźniak milionem innych rzeczy, zazwyczaj wszystkim naraz.
Kocham zabawy z dziećmi, koty i jazdę na nartach.
Mam dwóch najfantastyczniejszych w całej Galaktyce synków: Alka  i Mikołajka

Emilia Walasek-Gorczyca

Mam na imię Emilka – studiowałam w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Gram na skrzypcach od siódmego roku życia, czyli… nie taki znowu wielki kawał czasu. Jestem pobłażliwą mamą Filipa i Karoliny. Próba ujarzmienia tych dwóch dość wymagających istot wypełnia prawie cały mój czas. Kocham dzieci, muzykę, książki i dłuuugie spacery brzegiem morza (Bałtyckiego oczywiście).

Ewa Rybarczyk

Nauke gry rozpoczęłam na skrzypcach, bo tak zwykle zaczynają altowioliści. W Liceum Muzycznym zamieniłam małe skrzypeczki na nieco większą altówkę, która urzekła mnie piekną i ciepłą barwą swojego dźwięku. W klasie altówki więc ukończyłam Warszawską Akademię Muzyczna im. Fr. Chopina. Wierzę, że muzyka ma wielką moc oddziaływania na ludzi i może skutecznie im pomagać, dlatego ukończyłam również Studia Podyplomowe z muzykoterapii w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Oprócz gry w orkiestrze i kwartecie od ponad 10 lat prowadzę zajęcia z profilaktyki i terapii muzycznej z dziećmi w Przedszkolu Specjalnym nr 249 oraz Ośrodku Wczesnej Interwencji w Warszawie. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się także ze studentami kierunku muzykoterapii  Łódzkiej Akademii Muzycznej, której jestem wykładowcą.
Lubię ludzi – malych i dużych – ich radość, uśmiech i aktywność wyzwalające się w czasie działań muzycznych.
Podziwiam piękno przyrody i muzyki, która może być skutecznie wykorzystywana do wspierania rozwoju każdego człowieka. Mądrze dobrana muzyka może stać się pigułką energii i radości lub przeciwnie, uczyć opanowania, odpoczynku i spokoju

Katarzyna Oczkowska

W pierwszej klasie uczyłam się grać na fortepianie, bo tak zdecydowali moi rodzice. Kiedy skończyłam 10 lat sama wybrałam moją ukochana wiolonczelę i tak już zostało…. Do Akademii Muzycznej na Okólniku miałam pod górkę, ale nic mnie nie zrażało, nawet komentarze przechodniów, że wyglądam jak „żółw” z wiolonczelą na plecach. Po studiach zagrałam wiele koncertów z różnymi zespołami – klasycznymi, rozrywkowymi i jazzowymi – również w takich ważnych miejscach jak Zamek Królewski w Warszawie i Filharmonia Narodowa. Bardzo lubię grać w orkiestrze i zespole kameralnym, ale najbardziej lubię wspólne granie z publicznością i rozmowy z najmłodszymi słuchaczami.

Paweł Kos-Nowicki

Jestem dyrygentem. Na co dzień występuję ze swoją orkiestrą Warsaw Camerata. Wymyśliłem Filharmonię Przedszkolaka po występie w przedszkolu mojego synka Alka, gdzie odbywają się spotkania z rodzicami wykonywującymi ciekawe zawody. Tam zobaczyłem jak ważny i fascynujący dla wszystkich jest kontakt z muzyką. Wspólnie z przyjaciółmi postanowiliśmy poświęcić więcej czasu na spotkania z najwspanialszymi słuchaczami.