Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą muzyków-zapaleńców przekonanych o konieczności inwestowania w ogólny rozwój dzieci od najmłodszych lat. Wierzymy, że muzyka jest jednym z najlepszych sposobów rozwijania wszelakich talentów. Pomaga w koncentracji, uczy pracy zespołowej, rozwija wyobraźnię i wrażliwość. Dlatego kierujemy nasz program do przedszkolaków, ponieważ właśnie okres przedszkolny jest najważniejszy dla prawidłowego i harmonijnego rozwoju naszych pociech.

Tacy jesteśmy!

Mamy doświadczenie. Gramy dla najmłodszych słuchaczy od 2003 roku. Obecnie realizujemy wspólnie z Fundacją NOK cykl Koncertów Rodzinnych w CK „Łowicka”.
Jesteśmy cierpliwi. Sami mamy dzieci i wiemy jak trudno jest utrzymać je w jednym miejscu. Dlatego nasze koncerty są dynamiczne i zawierają elementy proaktywne. Utwory dobrane są do możliwości percepcji młodego człowieka.
Rozumiemy, że dzieci są spontaniczne. Muzyka stymuluje do ruchu, dlatego cieszymy się kiedy nasi słuchacze żywiołowo reagują na bodźce dźwiękowe śmiechem, tańcem, słowem. Czas na siedzenie w „filharmonicznym fotelu” przyjdzie później.
Rozumiemy, że dzieci doskonale wyczuwają fałsz i sztuczność. Dlatego rozmawiamy z nimi jak z dorosłymi osobami, tłumacząc i odpowiadając otwarcie na wszystkie pytania.
Wiemy, że nasza metoda działa. Po koncercie w jednym z przedszkoli, mama 5 latka powiedziała nam, że po przyjściu do domu dziecko zaczęło grać na keyboardzie – pomimo tego, że instrument był w domu od narodzin, to ich syn nigdy nie zainteresował się graniem na nim!

Co proponujemy?

Spotkania w przedszkolach, podczas których przeprowadzimy zabawy, przedstawimy instrumentarium oraz wykonamy specjalnie dobrane dla wieku słuchaczy utwory (czas fragmentów muzycznych nie będzie dłuższy niż 2-3 minuty; utwory zostały dobrane przez doświadczonego pedagoga).